01 января 2022

С НОВОЛЕТИЕМ!

В Обыденском храме 31 декабря было совершено молебное пение на новолетие.

Накануне Нового года было совершено молебное пение на новолетие. На молебен собрались обыденские прихожане, желавшие поблагодарить Господа за Его благодеяния в уходящем году и испросить благословение на наступающий.

«Владыко Господи Боже наш, Источниче жизни и безсмертия, всея твари видимыя и невидимыя Содетелю, времена и лета во Своей власти положивый и управляяй всяческая премудрым и всеблагим Твоим Промыслом! Благодарим о щедротах Твоих, яже удивил еси на нас в мимошедшее время живота нашего. Молим Тя, всещедрый Господи, благослови венец наступающаго лета Твоею благостию. Подаждь свыше благая Твоя всем людем Твоим, здравие же, спасение и во всем благое поспешение. Церковь Твою Святую, град сей и вся грады и страны от всякаго злаго обстояния избави, мир и безмятежие тем даруяй. Тебе, Безначальному Отцу, со Единородным Твоим Сыном, Всесвятым и Животворящим Твоим Духом, во Едином Существе славимому Богу, всегда благодарение приносити и Пресвятое Имя Твое воспевати да сподобиши».

В ночь с 31 декабря на 1 января в Обыденском храме была совершена Божественная литургия. Многие из молившихся на первом в этом году богослужении (память мученика Вонифатия Тарсийского) причастились Святых Христовых Тайн.